IV Міжнародна школа мультимедійної журналістики: 5 поглядів на сучасні креативні індустрії

Від 12 до 16 лютого 2018 року тривав віденський етап IV Міжнародної школи мультимедійної журналістики (ISMJ), у якому взяло участь четверо студенток Магістерської програми з медіакомунікацій УКУ.

Упродовж п’яти днів 20 студентів з Австрії, Грузії, Данії та України (разом із досвідченими наставниками – журналістами-практиками з Відня) працювали у групах, створюючи мультимедійні історії, присвячені проблематиці креативних індустрій.

Обрана кожною із команд-учасниць тема розкриває окремий аспект креативних індустрій Австрії загалом і Відня зокрема та їхній вплив на повсякденне життя: це і вільні простори міста, і технології віртуальної реальності,  і доступність веб-сайтів та мобільних додатків, а також культура вуличної музики у Відні та проблема рівності у творчій сфері.

Працюючи над проектами, студентки Магістерської програми з медіакомунікацій УКУ Ярослава Друца, Марія Кочуренко, Ганна Чорнобровкіна та Крістіна Віслянська відвідували вільні простори Відня, записували інтерв’ю з місцевими активістами, музикантами та представниками міської влади, а також створювали фотогалереї, аудіосупроводи, інфографіку та текстові матеріали.

Наші учасниці Школи поділились найяскравішими враженнями, спогадами та набутим досвідом:

Ганна Чорнобровкіна:

“Участь у Міжнародній школі мультимедійної журналістики у Відні стала для мене потужним викликом, передусім – самій собі. За тиждень я навчилась не тільки працювати з різними формами мультимедійного сторітелінгу, а й опановувати себе у стресових ситуаціях, адже процес препродакшину, знімання та постпродакшину в мультимедійній журналістиці  – це завжди стресовий процес, у якому однієї миті може змінитись геть усе.

Найкориснішим для мене виявилось усвідомлення того, що я можу розповідати цікаві історії, які змінюватимуть суспільство на краще. Ми живемо в час історій, які щодня відбуваються перед нами. Історій, які безпосередньо впливають на долю нашого світу. І якраз темою цьогорічної школи були «Креативні індустрії», які сьогодні дуже актуальні для сучасного світу. Міжнародна мультимедійна школа журналістики у Відні була прекрасною можливістю не тільки перебувати у вирі цікавих історій та створити історію про музичну креативну індустрію, школа також була осередком натхнення для втілення ідей у перспективі”.

Мультимедійна історія команди Ганни Чорнобровкіної та Крістіни Віслянської про вуличних музикантів Відня –

Ярослава Друца:

“Міжнародна школа мультимедійної журналістики – це ідеальне середовище для навчання. Ми потрапили в невідомі обставини – інше місто іншої країни. Працювали в командах із представниками різних національностей. Вони також були в незнайомому середовищі. За тиждень чотири людини з різними культурними контекстами стали командою і злагоджено працювали над спільним проектом. Часові обмеження змусили нас швидко адаптуватись та мобілізуватись.

Моя команда працювала над історією про рівність серед підприємців креативних індустрій. Нас зацікавило, чи сам бізнес є таким самим творчим, як його продукт”.

Відповідь на це запитання – у проекті “Сreate equal”, який став результатом роботи Ярославиної команди –

Команда Марії Кочуренко вирішила присвятити свою мультимедійну історію вільним просторам у міському середовищі:

“У процесі урбанізації у містах стає все тісніше та все залюдненіше. Це створює величезний тиск на інфраструктуру та планування міста. Адже інфраструктуру треба оптимізувати так, щоб кожен мав простір і для проживання, і для роботи, а також міг швидко дістатися від точки А до точки Б.

Та коли все в місті набуває певного функціонального призначення, що відбувається із просторами, які за своєю природою його не мають?”

Роботи інших учасників:

Щороку Школа відбувається у два етапи – у Відні та Львові – і є спільним проектом Інституту журналістики та медіаменеджменту Віденського технічного університету при Віденській торговельно-промисловій палаті (FHWien der WKW), Магістерської програми з медіакомунікацій і Школи журналістики Українського католицького університету. Змішані команди студентів працюють із менторами (австрійськими – у Відні й українськими – у Львові), створюючи мультимедійні історії на певну тему.

Літня сесія Школи відбуватиметься в липні у Львові на базі Українського католицького університету.

Дізнатися більше про проект та переглянути роботи попередніх етапів ISMJ можна тут