Візуальний архів пам’яті української діаспори Нью-Йорка (Internship USA)

Уперше студенти Магістерської програми з медіакомунікацій Ярослава Савош та Назарій Мочула разом із керівником програми Вікторією Романюк мали професійне стажування у Нью-Йорку. Воно тривало з 17 жовтня до 9 листопада у рамках програми Woroch-Project від неурядової організації American Counsil of Ukrainian Cultural Art and Science (ACUCAS).

Очільниця ACUCAS Хризанна Ворох модерувала роботу й дозвілля так, щоб максимально занурити гостей з УКУ в мангеттенське життя і “відкрити той контекст української діаспори, що неможливо осягнути сповна із книг та новин”.8

Учасники стажування відвідували лекції, дискусії та кінопокази, що організовувала українська спільнота в районі East Village. Побували в Українському музеї, Українській кредитівці й записали відеоінтервю з директорами цих закладів.

Також були запрошені на Благодійний вечір, на якому збирали кошти для УКУ.

Ярослава Савош та Назарій Мочула попрацювали з бібліотекою та архівом НТШ, дізналися більше про другу і третю хвилі міграції до Америки, записали відеоінтерв’ю з українськими діаспорянами, які приїхали до США після Другої світової війни.

Це видатні, громадськоактивні люди, які залюбки долучаються до благодійності для УКУ та українських військових і не скаржаться на поважний вік, адже все ще спраглі знань та відкриттів.

Докладніше про них можна буде дізнатися із магістерського проекту Назарія Мочули.

Магістерський проект Ярослави Савош стосується інтерактивного життєпису родини Мері та Петра Крамаренків у контексті культурного медіаторства поколінь. Саме із приватного архіву Крамаренків до бібліотеки УКУ потраплять усі примірники нонконформістського політичного часопису “Мета” за 19542003 роки. Також у публічному доступі буде електронний архів матеріалів.

Особливим був досвід спільної роботи із професійною групою відеографів та фотографів в Українському інституті Америки, де тривав конкурс краси Міс українка Нью-Йорка. Студенти покращили свої вміння знімати та редагувати відео, більше дізналися про американську школу документального кіно.

NY-beauty-peageant

Час стажування сприяв тому, щоб одержати інсайдерську інформацію про президентські вибори у США. Зокрема вдалося зустрітися із політичними аналітиками, ведучими і працівниками телеканалу Fox.News.

fox-news-NY

Останнього дня перебування у Нью-Йорку уківці мали екскурсію центральним офісом Google, яка стала своєрідним резюме стажування і додала натхнення до подальшої роботи. Зважаючи на корпоративну політику, на жаль, не маємо світлин, але ці відвідини додали цінних знань щодо організації простору, співвідношення часу між роботою та відпочинком і відповіли на запитання з однойменної книжки “How it works”.