Розпочато набір на освітній курс «Культура пам’яті та історична політика»

Мінський міжнародний освітній центр ім. Йоханнеса Рау (IBB Мінськ, Білорусь) у партнерстві з Магістерською програмою з медіакомунікацій Українського католицького університету (Львів, Україна) та за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина організовують освітній курс «Культура пам’яті та історична політика».

До участі запрошені журналісти національних та регіональних друкованих та онлайнових медій Білорусі та України, а також журналісти, які представляють громадські організації цих країн, мають високу мотивацію щодо написання якісних інноваційних матеріалів у царині культури пам’яті та історичної політики. Пріоритет матимуть кандидати із регіональних медій / громадських організацій з досвідом підготовки і публікації матеріалів на історичні теми.

Учасники курсу навчаться працювати із суспільно важливими і дражливими історичними темами, більше дізнаються про коректне й конструктивне висвітлення питань культури памяті в медіях. Журналісти також познайомляться з експертами, громадськими організаціями з України та Білорусі, які аналізують неоднозначні, складні, а іноді й суперечливі історичні процеси.

Під час навчання журналісти:

поглиблять знання з етичних журналістських стандартів та розуміння медійного ринку України та Білорусі;

докладно ознайомляться із соціально-політичною та культурною сферами в Білорусі та Україні;

навчаться працювати з інноваційними інструментами та форматами журналістських презентацій;

здобудуть практичні навички щодо роботи з конкурентними історичними наративами;

познайомляться з колегами з різних регіонів Білорусі та України.

Практичні заняття відбуватимуться у тісній співпраці з експертами із громадських організацій та ініціатив.

Курс складається із двох навчальних модулів: 2429 вересня у Львові та 2527 жовтня в Мінську.

Для учасників курсу, які продемонструють високі результати роботи на модулях і між ними, 19-23 листопада буде організована навчальна поїздка до Берліна. У Берліні, працюючи в міжнародних командах, учасники створюватимуть інноваційні мультимедійні матеріали на історичні теми, використовуючи досвід, набутий під час навчання на курсі.

7 грудня 2019 року випускники курсу будуть запрошені до Мінська для вручення сертифікатів. Церемонія вручення сертифікатів буде організована в рамках урочистого заходу, присвяченого 25-річчю Мінського міжнародного освітнього центру імені Йоханнеса Рау.

Упродовж курсу учасників супроводжуватимуть ментори: Олександр Зінченко – український історик, журналіст і письменник, а також Алєксєй Браточкін – білоруський історик, редактор і автор інтернет-журналу «Нова Еўропа».

Після кожного модуля учасники мають застосувати здобуті знання та навички на практиці: підготувати публікації з модульної теми і розмістити у своєму медії. Виконувати домашні завдання учасникам допомагатимуть ментори курсу. Найкращі публікації будуть надруковані в підсумковому збірнику курсу.

Викладання і комунікація під час курсу відбуватимуться українською, білоруською та російською мовами. Готуючи публікації і комунікуючи в групах, учасники можуть використовувати будь-яку з перерахованих мов. Водночас організатори очікують від учасників володіння цими трьома мовами усно та письмово.

Участь у школі – безкоштовна. Усі витрати курсу покривають організатори. Участь у всіх компонентах курсу – обовязкова.

Щоб взяти участь в курсі, необхідно заповнити та надіслати анкету не пізніше 23:59 25 серпня 2019 року (анкети, зареєстровані пізніше від зазначеного терміну, не розглядатимуть). Організатори залишають за собою право телефонного або скайп-інтервю, якщо виникнуть додаткові запитання щодо мотивації потенційного учасника.

Форма заявки для кандидатів із БІЛОРУСІ

Форма заявки для кандидатів з УКРАЇНИ

Якщо у Вас виникають запитання щодо участі в курсізвертайтесь:

У Білорусі: Лера Філіпєва та Дмитро Добровольський, [email protected] / + 375 17 207 49 72,

В Україні: Уляна Макаренко, [email protected], Вероніка Равська veronika@ucu.edu.ua

Рішення про результати конкурсного добору будуть надіслані не пізніше 3 вересня 2019 року.