Слово ректора УКУ з нагоди початку вступної кампанії 2017-2018

Дорогі вступники!
Позавчора ми в Українському католицькому університеті завершили 2016-17 навчальний рік. Наша спільнота випускників поповнилася цікавими, творчими і небайдужими молодими людьми, для яких порядність, професіоналізм і патріотизм є не просто гарними словами, а способом життя. А вже сьогодні ми починаємо вітати у наших стінах інших молодих людей, які розраховують на УКУ як середовище для свого особистого і професійного росту, як метод для розпізнавання свого унікального покликання, як місце взаємодії зі своїми колегами з метою підготовки до професійного служіння та гідного життя з людьми, серед людей і для людей.
Богу дякувати, тепер є з чого обирати. Сьогодні в УКУ на вступника чекає 10 бакалаврських, 17 магістерських і 2 докторських освітніх програми. Але всіх їх об’єднує орієнтованість на студента. Ми — не ідеальні, але з певністю можу обіцяти, що студент перебуватиме в центрі уваги нашої освітньої спільноти. Ми будемо працювати з вашою мотивацією. І не тільки тому, що будь-які спроби навіть у найбільш творчий і нестандартний спосіб передати як функціонує сучасний світ можуть зазнати невдачі, якщо немає зустрічної жаги за пізнанням дійсності. Прагнення вчитися і пізнавати є найціннішим скарбом у сучасному світі, який продукує нові знання і вимагає нових умінь з небаченою раніше швидкістю. Ми будемо цікавитися вашими запитами і очікуваннями, щоб наші програми не тільки давали відповіді на ваші запитання, а й випереджали ваші труднощі і допомагали вам переростати самих себе теперішніх. Будемо вимагати від вас наполегливої праці над собою, щоб ви могли розпізнати свій справжній потенціал і його зреалізувати. І звісно будемо разом з вами тішитися вашими досягненнями і успіхами.
Нам залежить на успіху молодої людини. Цей успіх для нас – це не лише більше, швидше і оптимальніше, а й краще, гарніше, цікавіше, шляхетніше, справедливіше, людяніше. Нам залежить на тому, щоб випускник УКУ вмів цінувати не лише особисті, а й громадянські інтереси, вмів дбати не лише про приватне добро, а й за спільне благо. Ми віримо у співпрацю. Віримо, що у спільноті, де люди готові носити тягарі один одного, готові свідчити, служити і спілкуватися, виграють також усі. Віримо, що тільки так можна сповнити заповіт і заклик Блаженнішого Любомира Гузара — “Бути людиною!”
Дорогі вступники! У найближчий місяць ви стоятимете перед важливим і складним вибором у своєму житті — який вищий навчальний заклад обрати, щоб підготуватися до професійної праці, суспільного служіння і гідного життя між людьми. Який би вибір ви не зробили, нехай Ваші мрії стануть реальністю, а світ завдяки вашому вибору і праці над собою стане хоч трохи кращим!
Нехай Господь вам у цьому помагає!
о. Богдан Прах
Ректор УКУ