Третя міжнародна школа мультимедійної журналістики: історії про екологію від студентів з Австрії, Данії, Грузії та України

Цього тижня (10-15 липня) на Магістерській програмі із медіакомунікацій УКУ вже втретє відбувається Міжнародна школа мультимедійної журналістики (ISMJ) у партнерстві із Institut für Journalismus & Medienmanagement der FHWien der WKW та Kooperationsbüro Lemberg – Австрійським бюро кооперації у Львові.

Протягом тижня пять команд у складі 18 студентів із чотирьох країн (Австрії, Грузії, Данії і України) створюватимуть мультимедійні проекти на тему екології. Інтернаціональні команди працюють під керівництвом українських менторів: режисера, фільммейкера та директора Doc Kino Transformazija Studio Дмитра Коновалова; режисерки, переможиці численних фестивалів та лекторки Могилянської школи журналістики НуКМА Катерини Горностай; фільммейкера, тренера і лектора УКУ Андрія Приймаченка; фотожурналіста та виконавчого директора New Cave Media Олексія Фурмана; а також співзасновника Young&Hungry Production, режисера, сценариста і лектора УКУ Омеляна Ощудляка.

Програма школи містить три основні блоки: освітню (тематичні лекції і презентації), культурну (тури, неформальні івенти), а також практичну (роботи в командах, зйомки в полі, робота в ньюзрумі тощо).

Серед цьогорічних лекторів на школі виступали із лекціями і презентаціями: начальниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова; співкоординатор ініціативи Zero Waste Lviv Віталій Соловій; координаторка співробітництва із корпоративними партнерами Всесвітнього фонду природи (WWF)в Україні, співкоординаторка ініціативи Zero Waste Lviv, засновниця Wormworker initiatives WWS в Україні Ірина Миронова; а також співзасновниця EcoUCU ініціативи при Інституті лідерства й управління УКУ Софія-Юлія Сидоренко. Йшлося про озеленення міст, екоурбаністику, анропоцен і ековиклики, про компостування і його вплив на кліматичні зміни, про захист лісів і диких звірів в містах, про різні екоініціативи у місті й світі.

В межах студентського практикуму також відбулась презентація Олексія Фурмана про «Міфи і виклики журналістики віртуальної реальності» і зйомку 360°/VR.

«Ми намагаємося не лише надати студентам нові знання й компетенції у створенні якісних мультимедійних історій, – каже координаторка ISMJ у Львові Марія Титаренко, – а й забезпечити максимально комфортне середовище для професійного і міжкультурного обміну, для пізнанні міста в часі робочого процесу і відпочинку, а також для створення професійного інтернаціонального нетворкінгу в межах ISMJ».

Кафедра медіакомунікацій радо запрошує усіх охочих на презентацію фінальних командних мультимедійних проектів від учасників школи цієї суботи (15 липня) о 16.00-17.30 у 216 авдиторії у корпусі ФБФ на Хуторівці 35а. Учасники школи обіцяють оригінальні теми, формати, а також чимало несподіванок.

Фотоальбоми школи можна переглянути на фейсбук-сторінці програми тут. Проекти із попередніх шкіл можна переглянути на сайті ISMJ – http://multimediajournalism.eu/ А за лінком http://project181439.tilda.ws/ – мультимедійна історія про саму Школу від Студія Peredova.